Barış Pınarı Operasyonu

        Bakıyoruz biri veya birileri. Türkiye Cumhuriyeti'ni bir savaşa kalkışmış algısı yaratarak, terör örgütüne devlet statüsü kılıfı hazırlamaya, alt yapı oluşturmaya çalışıyor. Bu algıyı oluşturmak isteyen o kişilere kesimlere ve devletlere küçük hatırlatmalarda bulunmak isterim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Nato'daki statüsüne bir göz atın. Geçmiş tarihine bir göz atın. Tankların altına silahsız yatan halkına bir göz atın. Manevi değerlerine hassasiyetlerine önem ve değer veren halkına bir göz atın, ona göre algı yaratmaya çalışın. 

        Parayla silahla besleyip üstümüze salmaya çalıştığınız bir kaç teröriste karşı savaş kelimesini kullanırken bir kez daha düşünün. 
Zira Tanklara meydan okuyan sivillerimiz bunu duysa kahkaha atacaktır. Gülmekten kırılacaktır. Devletimiz bunları bize bıraksın tekbir nidalarımızın sesi bile yeter bunlara diyeceklerdir. 
Güldürmeyin bizi... 

     Yenilemekte fayda var diye düşünüyorum o yüzden birkez daha hatırlatmak isterim savaş kelimesini kullanırken. Alfebede   artık isim bırakmayan, başta pkk ypg ve bilmem ne... Terör örgütleri, yandaşları, kişiler, kesimler ve ülkeler komik olmayın. Bizlere Tarihi birkez daha yazdırtmayın. Sizin beslemelerinizle savaş kelimesini kullanırsanız bizde sizlere savaş istiyorsanız çanakkaleyi hatırlayıp alayınızı toplayıp öyle gelin demek zorunda kalırız.
Keza alayınızda yetmedi yetmeyecekte.

Bütün dünya bunu iyi biliyorki, genelde geçmişimizde birden fazla devletlerle savaşa girişmiş halkların torunlarıyız O yüzden bir çok tarih sayfalarında şu şu devletlerle girilen savaşta... diye başlar mücadelemiz. 
Bize savaş demeyin sivillerimiz bile buna güler :) 

Paylaş